Przed zabiegiem

Na zabieg powinno się przyjść wypoczętym oraz najedzonym. Na dłuższą sesję można zabrać ze sobą coś do jedzenia oraz napój, najlepiej słodzony na wypadek spadku energii. Dzień przed zabiegiem nie powinno się nadużywać alkoholu, by uniknąć " syndromu dnia poprzedniego". Nie wolno tatuować się w stanie nietrzeźwym, wzmaga to uczucie bólu, powoduje osłabienia, niekiedy nawet omdlenia. Po za tym źle wpływa na tolerancję barwnika, po czym tatuaż może źle się przyjąć. Tatuażysta ma prawo odmówić wykonania zabiegu na osobie nietrzeźwej lub pod wpływem innych substancji odurzających !

Nie należy się opalać ( ok 5 dni przed ) by uniknąć poparzeń skóry w miejscu gdzie będzie wykonany tatuaż.

Warunki eliminujące zrobienie tatuażu:

Zachowanie skóry po zabiegu.

Pierwszego dnia skóra jest napuchnięta i zaczerwieniona, stan ten utrzymuje się przez parę godzin. W niektórych przypadkach podrażnienie trwa kilka dni, w zależności od wrażliwości skóry.

W początkowej fazie kolor pigmentu jest bardzo intensywny, w miarę przenikania barwnika w głąb naskórka kolor blednie. Pod palcami może być wyczuwalna różnica gładkości skóry, jest to delikatny strupek, w miarę  jak skóra się regeneruje występuje łuszczenie się i swędzenie. Wszystko wraca do normy po upływie tygodnia lub dwóch. Do czasu  powrotu do naturalnego stanu trzeba ściśle stosować się do zaleceń tatuażysty.


Po zabiegu należy przestrzegać następujących zasad:

Po upływie dwóch godzin zdjąć opatrunek, ostrożnie ale bardzo dokładnie umyć tatuaż letnią wodą z mydłem, delikatnie osuszyć papierowym ręcznikiem i posmarować tatuaż zalecaną maścią, opatrzeć nową folią ponownie. Maść zalecaną do pielęgnacji świeżego tatuażu można zakupić w studiu lub aptece.

Najważniejszą rzeczą jest zachowanie czystości, aby tatuaż zagoił się prawidłowo !
  • Tatuaż powinno się smarować maścią trzy do czterech razy dziennie ( co 3-4 h ) i na noc, przez okres minimum trzech tygodni, aż do zagojenia się tatuażu.
  • Folię należy nosić w dniu zabiegu, na noc i następnego dnia.
  • Można ją zastosować również jeśli istnieje prawdopodobieństwo narażenia go na działanie zanieczyszczeń lub otarć w czasie późniejszym. Nie powinno się nosić foli bez zmiany dłużej niż 3 godziny.
  • Nie wolno dopuścić do nadmiernego wysychania gojącego się tatuażu,
  • Nie wolno zdrapywać pojawiających się strupków, gdyż grozi to powstawaniem blizn. Strupki zejdą same stopniowo.
  • Ważne jest, aby świeży tatuaż nie był poddawany na długotrwałe przebywanie pod wodą, nawet w wannie podczas kąpieli. Zalecane są prysznice.
  • Zabrania się uczęszczania na basen, korzystania z sauny i solarium przez okres około 1 miesiąca,
  • Nie wolno wystawiać świeżego tatuażu na działanie promieni słonecznych.
  • Nie wolno drapać tatuażu i pozwalać, aby dotykały go inne osoby.
  • Po wykonaniu tatuażu nie powinno się wykonywać w tym miejscu depilacji laserowej lub innych ingerencyjnych zabiegów ( w razie niepewnośći proszę skonsultować się z kosmetologiem )
  • Po wykonaniu tatuażu nie powinno się spożywać alkoholu przez ok 2 tygodnie .

Menu

Kontakt

Nano Tattoo
Marzena Smolińska
ul. Mazurska 27
71-444 Szczecin

Telefon

  • +48 509 652 520



Regulamin
Oświadczenie